TOKİ’nin İndirim Kampanyası 23 Eylül’de Başlıyor

TOKİ’nin İndirim Kampanyası 23 Eylül’de Başlıyor

TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının bu yıl ikincisi düzenlenecek. Başvurular 23 Eylül 2019 tarihinde başlayacak.

Borcunu kapatana yüzde 22 indirim
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, “Finansal anlamda olumlu gelişmelerin yaşandığı ülkemizde enflasyon ve faizlerin düştüğü bu ortamda belirlediğimiz yüzde 22 indirim oranın vatandaşlarımızın lehine olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından yoğun talep geldiğini vurgulayan Bulut, “Konut sektörünün öncüsü ve sosyal devletin yansıması bir kurum olarak bizde ekonomideki bu gelişmelere katkı sağlamak ve vatandaşlarımızın taleplerine cevap vermek için geri ödemeleri devam eden gayrimenkullere yönelik indirim kampanyası düzenliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bulut, vatandaşlarımızın bu yöndeki beklentileri üzerine 2019 yılı için indirim kampanyasının ikincisini düzenlemeye karar verdiklerini söyledi. Bu kampanyada indirim oranın yüzde 22 olduğunu ifade eden Bulut, kampanyanın şimdiden konut ve iş yeri almış vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

TOKİ Başkanı Bulut, tapularını hemen almak isteyen kişilerin son başvuru gününe kadar başvurularını yapmaları gerektiğini söyledi.

Son başvuru 18 Ekim 2019
İndirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 23 Eylül – 18 Ekim 2019 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini ifade eden Bulut, “Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.” dedi.

Kampanyada esnek ödeme
Bu yıl ikincisini düzenledikleri indirim kampanyasında esnek ödeme planı uyguladıklarını vurgulayan Bulut, “Vatandaşlarımıza yüzde 22 indirim sağlayan kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.” dedi.

Bulut, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini ifade etti.

Kampanyadan satışları 2018 yılı Haziran ayının 30. gününe kadar vadeli olarak idareden konut ve iş yeri satın almış olup, geri ödeme taksitleri en geç 30 Haziran 2018’den önce başlamış olan konut ve iş yerleri alıcılarının yararlanabileceğini belirten Bulut, vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerinin indirim kampanyasına dâhil edilmediğini söyledi.

Bulut, kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabileceklerini de söyledi.

Kaynak: Toki.gov.tr

YORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir