Satışı Yapılacak Konutların Kura Tarihi Belli Oldu

Satışı Yapılacak Konutların Kura Tarihi Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde Ziraat Bankası aracılığında sıra yöntemi ile satışı yapılacak olan konutların satışı, akşam vakitlerinde iptal edilmişti.

 

Karar değiştirilip kura yöntemi ile satışa çıkarılacak olan 10 adet 3. Etap Toki de bulunan 2+1 konutların kura tarihi belli oldu.

 

Toki’nin Resmi sitesinde yer alan bilgiye göre;

Kura başvuruları, 21 Ağustos – 25 Ağustos 2017 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası A.Ş Mudurnu Şubesi tarafından aşağıda yer alan başvuru şartları ile kabul edilecektir.

Projeye başvurmak isteyen kişiler T.C Ziraat Bankası A.Ş. Mudurnu Şubesine başvurarak, B1 tipi konut için 4.000.-TL (DörtbinTürkLirası) başvuru bedeli 21 Ağustos – 25 Ağustos 2017 tarihleri arasında ilgili bankanın sadece Bolu Mudurnu Şubesi tarafından kabul edilecektir.

 

KURA ÇEKİLİŞİ:

1-“Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” noter huzurunda Belediye tarafından; 6 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilecektir.

 

2-Kurada konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup, aynı anda asil alıcıların konutları da kura ile belirlenecektir.

 

3-Konut sayısının % 20’si kadar yedek alıcı belirlenecektir.

 

4-Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır.

 

5-Başvuru şartlarını sağladıklarını kanıtlayarak hak sahibi olanlar (kura sonrası istenilen evrakları ibraz edenler) Başvuru önceliğine ve Bankanın başvuru sıralamasına göre hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

 

6-Kurada asil ve yedek olamayanların başvuru bedelleri 11 Eylül 2017 tarihinden itibaren T.C. Ziraat Bankası Mudurnu Şubesinin belirleyeceği program doğrultusunda iade edilecektir.

 

Başvuru sahipleri;

1. T.C. Ziraat Bankası A.Ş Mudurnu Şubesi’nden 2 nüsha kategorisine göre Başvuru Formu temin edecektir.

 

2. Başvuru Formunu 2 nüsha halinde doldurarak ve aşağıda yer alan belgelerle 21 Ağustos – 25 Ağustos 2017 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası A.Ş Mudurnu Şubesine başvuracaklardır. Başvuru sırasında, vatandaşların 2 nüsha halinde doldurdukları Başvuru Formları Banka tarafından numaralandırılarak bir nüshası başvuruda istenilen evraklarla teslim alınacak ve 1 nüshada başvuru sahibine geri verilecektir.

 

3. Başvuru sırasında istenilen belgeler ile birlikte ayrıca B1 tipi Alt Gelir Grubu (2+1) konutlar için 4.000.-TL Başvuru Bedeli alınacaktır.

 

4. Kimlik tespiti için Nüfus Cüzdanı ibraz etmek şartı aranacaktır.

 

5. Başvurular şahsen yapılacaktır. Başvuruların kabul edileceği yer: T.C. Ziraat Bankası A.Ş Bolu Mudurnu Şubesi

 

Başvuru Şartları İçin Buraya Tıklayın

 

Resmi ilan için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Satışta Olan Konutlar

 

YORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir