Pazar Günü Saatlere Dikkat Edin!

Pazar Günü Saatlere Dikkat Edin!

Bundan sonra Kış Saati uygulaması kullanılmayacak olsa da güncellenmeyen işletim sistemleri sebebiyle akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarda saatler, otomatik olarak 1 saat geri alınabilir.

 

Bildiğiniz üzere Kış Saati uygulamasına bu yıldan itibaren son verilerek daha önce belirlenen 30 Ekim tarihinde saatlerin 1 saat ileri alınma işlemi gerçekleşmeyecekti. Fakat yine de bu tarihe dikkat etmek lazım, zira hala güncellenmemiş olan işletim sistemleri saatlerinizin ayarlarını değiştirebilir.

 

Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar dahil olmak üzere birçok cihaz, otomatik saat ayarına sahip. Dolayısıyla gerekli güncellemeyi almayan bu elektronik cihazlar, siz farkında olmadan pazar günü saatlerinizi 1 saat ileri alabilir. Eğer kullandığınız cihazda güncelleme yapılmadıysa, saat ayarını ‘otomatik’ yerine ‘manuel’ olarak seçmeniz gerekiyor.

 

Yine de kendinizi riske atmayıp pazar sabahı uyandığınızda telefonunuzun ya da bilgisayarınızın saatini TV’deki saatler ile karşılaştırarak doğru olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz.

YORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir