Mudurnu EMITT 2020’de Yerini Aldı

Mudurnu EMITT 2020’de Yerini Aldı

Dünyanın en büyük dört turizm fuarından biri olan, Türkiye’de ise uluslararası ve ulusal turizm sektörünü bir araya getiren EMITT (East Mediterranean International Tourism & Travel Exhibition) Turizm Fuarı 30 0cak- 2 Şubat 2020 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Bu yıl 24. sü düzenlenen fuarda Mudurnu ilçemiz de yerini aldı.

24. EMITT fuarında Mudurnu ilçesi de MAKDER (Mudurnu Tarihi Ahi Kenti Arastası Koruma ve Kalkındırma Derneği) ve Mudurnu Kültürel Miras Alan Yönetimi’nin girişimiyle temsil edildi. Bolu ilini temsilen fuarda yer alan tek stant olan Mudurnu Ahi Kenti Standı, 32 metrekarelik alanıyla 6 numaralı salonda yer aldı. Stant içerisinde sergilenen malzeme arasında, Mudurnu Şehir Markası ve Cittaslow logoları, Bengüboz fotoğraf koleksiyonundan resimler, şehir manzaraları, Mudurnu görselleri içeren bir videonun gösterildiği ekran, tanıtım kitapçıkları ve iğne oyası örnekleri yer aldı. Ziyaretçilere Mudurnu’nun yerel lezzetlerinden Mudurnu Saray Helvası, ve Cevizli Katmerli Yöresel Ekmek, Çam Tohumları ve tanıtım materyalleri dağıtılarak, Mudurnu’nun özellikleri ziyaretçilere aktarıldı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TTYD) iş ortaklığında düzenlenen fuarın açılış töreni yoğun bir siyasetçi ve iş adamı akınına uğradı.

Dünyanın en çok turist çeken 10 ülkesi arasında yer alan Çin, Meksika ve Almanya’nın da katıldığı 24. EMITT Fuarı; Lübnan, Sırbistan, İngiltere, Kuzey Kıbrıs, Malta, Bulgaristan, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Litvanya, Güney Kore, Endonezya, Şili, Hindistan, Hırvatistan, Özbekistan, Azerbaycan, Karadağ, Gine, Nepal, Moğolistan, Bosna Hersek, Kosova, Cezayir, Brezilya gibi farklı kıtalardan ülkelere ev sahipliği yaptı.

Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker, CHP Mudurnu İlçe Başkanı Sami Özdemir ve Mudurnu Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Engin Ersoydan standı ziyaret edip, stant görevlilerine destekte bulundular. MAKDER Başkanı İbrahim Sertdemir, Mudurnulu İş Adamı Uğur Türesin, Pertev Naili Boratav Kültür Evi sorumlusu Necdet Akay, Mudurnu Kültürel Miras Alan Yönetimi Başkanı Dr. Ayşe Ege Yıldırım, Hacı Şakirler Konağı İşletmecisi Sinan Cantürk ve şehir plancısı İlgem Çoban fuar süresince stantta görev alarak gelen ziyaretçilere Mudurnu hakkında bilgiler verdiler.

Fuarı ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na da Mudurnu’nun tarihi ve kültürel değerlerini anlatan kitapçık, Mudurnu Saray Helvası ve yöresel ürünler takdim edildi. ATV muhabiri ve yapımcı Orhan Dörter, Araştırmacı Yazar İlknur Bektaş ve Fuar TV kanalından Memduha Ayşe Tezcan ile röportajlar yapılarak, Mudurnu’nun tanıtım faaliyetleri için katkı sağlamaları ve yeni ortaklıkların oluşması için görüşmelerin sürmesi konusunda sözler alındı.

Mudurnu EMITT

Mudurnu EMITT

Mudurnu EMITT

Mudurnu EMITT

Mudurnu EMITT

Mudurnu EMITT

Mudurnu EMITT

Fotoğraflar: Sinan Cantürk, Kaynak: Mudurnu Alan Yönetimi.

YORUM

“Mudurnu EMITT 2020’de Yerini Aldı” için 2 yorum

  1. Atilla dedi ki:

    Emeği gecenleri kutluyorum. Haberimiz olsaydı bizde gelirdik. Hiç duymadık fuarı.

    1. EMITT dedi ki:

      Atilla bey iki ay öncesinden duyurusunu yaptık, bir dahaki sefere sizleride yanımızda görmek isteriz, selamlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir