Bir Araç Tasarımcısı Hangi Aracı Kullanır?

Bir Araç Tasarımcısı Hangi Aracı Kullanır?

Araçlarımızı tasarlayan ve bizlere sunan araç tasarımcıları, sizce kendileri için hangi araçları tercih ediyorlar?

Bütün insanların bir gün araba almak veya olanı değiştirmek gibi bir hayali vardır. Çünkü günümüzün şartlarından dolayı bir arabanın varlığı, tercihten çok ihtiyaç haline gelmiştir. Araba almak istediğimizde farklı markaların farklı modellerine ve bu modellerin özelliklerine göre karar veriyoruz. Fakat bu kararı, ister kabul edin ister etmeyin, seçtiğimiz araçların tasarımı da oldukça etkiliyor. Bu araçların tasarımını yapan ve bize kendi tasarımını sunan araç tasarımcıları, sizce seçim sıraları kendilerine geldiğinde hangi araçları kullanıyorlardır dersiniz?

Radu Muntean, belirli bir firmaya bağlı olmayan bir araba tasarımcısı. Radu önceden Ford, GM ve Tesla gibi araç markalarının model tasarımlarında görev almış oldukça iyi bir araba tasarımcısı. Sorumuzda eğer Radu’yu örnek alacak olursak, Radu büyük markalar için oldukça iyi ve son model arabalar tasarlamış olmasına rağmen çok daha farklı bir araç kullanmayı tercih etmiş; 1974 model BMW 2002.

Radu tahmin edebileceğiniz gibi istediği aracı satın alıp kullanma konusunda sıkıntı çekmeyen birisi, fakat Radu bu eski model BMW’yi seçmiş. Bu seçimi konusunda videoda konuşan Radu, Avrupa yapımı araçlarla işine yeni başladığı zamanlarda tanıştığını ve o zamanlardan beri şekil olarak sade, abartısız ve özellik bakımından gelişmiş araçları sevdiğini belirtiyor. Ayrıca arabanın çalışması sırasında çıkarttığı sesi çok sevdiğinden ve kendi işi olan bu sektörde bulunan araçlara göre BMW 2002’nin çok farklı olduğundan söz ediyor. Yani kısacası Radu, aracın eski olmasını değil, ona verdiği hissi önemsediği için bu aracı kullandığını söylüyor.

Bir araba tasarımcısından arabalar konusunda duyacağımız sözler boşverilemeyecek şekilde önemlidir tabii ki ama bu bir zevk meselesi. Radu’nun da benim ve sizler arasından birçok kişinin zevkini paylaştığını bilmek oldukça sevindirici.

Kaynak: AutoBlog

YORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir