Artık Şu Dolandırıcılara Kanmayın

Artık Şu Dolandırıcılara Kanmayın

  • 21.12.2018 11:16
  • 1.627
  • Yaşam

Son yıllarda bu tür olaylar o kadar artış gösterdi ki, maalesef her geçen gün Mudurnu ilçemizde bile yeni dolandırıcılık haberleri duyuyoruz. Aslında dolandırıcıların taktiği belli. Hep aynı yöntem. İnsanları korkutarak yada hediye para, hediye puan vermek maksadı ile insanları kandırmak..

* Sizleri telefonla arayarak (numara 155, 156 olsa bile) kendilerini Polis, Asker veya Savcı olarak tanıtan ve sizden para, altın isteyen şahıslara kanmayın. Şunu unutmayın; hiçbir kolluk kuvveti sizden para istemez, gerçekten şuç işlediyseniz haberleri olduğunda evinizden gelir sizi alır.

* Sizleri bankadan arayarak (bankanın kendi numarası olsa bile) kredi kartı numaranızı, hesap kartı numaranızı ve şifrenizi isteyenlere kanmayın. Şunu unutmayın; bankanın hiç bir personelinin sizden bu bilgileri istemeye hakkı yoktur. İsteseler bile teyit amaçlı son/ilk 4 yada 2 hanesini isterler.

Buradan bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. ‘Artık kanmayın, artık inanmayın’ Eğer ki böyle bir telefonla karşı karşıya kalırsanız, direk polisi arayın, onlardan yardım isteyin.

YORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir