Yeni Ehliyetler Mudurnu Emniyet Müdürlüğünden Alınabilecek

Yeni Ehliyetler Mudurnu Emniyet Müdürlüğünden Alınabilecek

01.01.2016 – 31.12.2020 tarihleri arasında tüm sürücü belgeleri uluslararası standartlara uygun olarak yenilenecektir. Yeni tip sürücü belgesi almak, değiştirmek ve yenilemek isteyen vatandaşlar, 01/01/2016 tarihinden itibaren Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Sürücü Randevu Sistemi ( Buraya Tıklayın ) internet adresinden istedikleri trafik tescil birimlerinden randevu alabileceklerdir.

Sürücü Randevu Sistemi Sitesini açtıktan sonra RANDEVU AL butonuna tıklıyorsunuz. İşlem türünü seçtikten sonra Bolu yu seçiyorsunuz. Formları doldurarak randevunuzu alıyorsunuz.

 

Merak Edilenler ?

 

SÜRÜCÜ BELGESİ İÇİN NASIL BAŞVURABİLİRİM?

Gerekli bilgi ve belgeleri hazırladıktan sonra randevu sisteminden başvuru yaparak herhangi bir trafik tescil kuruluşundan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sürücü belgesi randevu sistemi üzerinden giriş yapabilmek için mutlaka bir e-mail adresinin bulunması gerekmektedir. Formda istenen bilgiler eksik veya yanlış girildiğinde başvuru iptal edilecektir.

 

FOTOGRAF (NASIL BİR FOTOĞRAF İBRAZ ETMEM GEREKİR?)

5X6 EBATINDA ARKA FON BEYAZ OLACAK ŞEKİLDE BİOMETRİK BİR VESİKALİK FOTOĞRAF İSTENMEKTEDİR.

 

BAŞVURU NE KADAR SÜRMEKTEDİR?

Başvuru işlemi ortalama olarak 5-10 dakika içinde tamamlanmaktadır. Başvuru sırasında alınan bilgiler yaklaşık 30 saniye içinde güvenlikli elektronik ortamda tanzim merkezine iletilmekte ve kişiselleştirme (baskı/yazım) sırasına girmektedir.

 

SÜRÜCÜ BELGEMİ NASIL TESLİM ALIRIM?

Herhangi bir trafik kuruluşuna yapacağınız müracaat sonrasında sürücü belgeniz düzenlenerek müracaatta beyan ettiğiniz adresinize gönderilecektir.

 

SÜRÜCÜ BELGEMİ TESLİM ALIRKEN ÜCRET ÖDEYECEKMİYİM?

PTT tarafından adrese gönderilen sürücü belgeleri için herhangi bir ücret ödenmez.

 

SÜRÜCÜ BELGEM KAÇ GÜN SONRA TESLİM EDİLİR?

Sürücü belgesi başvurularında başvuru kabul edildikten sonra sürücü belgesi yerine geçen geçici belge düzenlenecek olup, 15 gün içerisinde asıl sürücü belgesi teslim edilecektir.

 

SÜRÜCÜ BELGEMİ BİR YAKINIM TESLİM ALABİLİR Mİ?

Sürücü belgesinin, sürücü belgesi müracaat formunda kimlik bilgileri belirtilen kişi tarafından teslim alınması gerekmektedir.

 

SÜRÜCÜ BELGEMİ KAYBETTİĞİMDE NE YAPMALIYIM?

Kaybettiğinizi bildirdiğiniz sürücü belgenizin başkaları tarafından kullanılmasının önlenmesi ve bilgisayar kayıtlarına zayi kaydının girilmesini teminen herhangi bir İl/İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube/Büro Müdürlüğüne/Amirliğine müracaat etmeniz ve bu hususta yazılı beyanınızın alınmasını müteakip, sürücü belgesi değerli kağıt bedeli ve sürücü belgesi hizmet bedelini (vakıf payı) ödemek suretiyle zayi ettiğiniz sürücü belgenizi yeniden çıkartmalısınız. Kayıp olan sürücü belgeniz için ayrıca kayıp ilanı verilmesi gerekmemektedir.

 

SÜRÜCÜ BELGEMİN GEÇERLİLİK SÜRESİ NE KADAR?

M, A1, A2, A, B1, B, BE, F ve G sınıfı sürücü belgeleri 10 yıl, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D ve DE sınıfı sürücü belgeleri ise 5 yıl süreyle geçerli olarak düzenlenmektedir. Mevcut olan eski sürücü belgeniz ise yeni tip sürücü belgeleri verilmeye başlandığı tarihten itibaren 5 yıl geçerli olup, 5 yıl içinde yeni tip sürücü belgesi ile değiştirmeniz gerekmektedir. Ayrıca, sürücü belgesinin yenilenmesi sırasında sürücü olur sağlık raporu alınması zorunludur.

YORUM

“Yeni Ehliyetler Mudurnu Emniyet Müdürlüğünden Alınabilecek” için bir yorum

  1. Selçuk dedi ki:

    Yaş engeline malesef bizde takıldık 🙁 Umarım en kısa sürede buna çözüm bulunur…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir