Üretmek İsteyene 400 kg Göynük Bombay Fasulyesi

Üretmek İsteyene 400 kg Göynük Bombay Fasulyesi

​Bolu İl Özel İdaresi tarafından desteklenen ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “Bolu yöresel ürün yetiştiriciliğini geliştirme” projesi kapsamında Göynük Bombay Fasulyesini geliştirmek ekiliş alanlarını arttırmak amaçlı üreticilere 400 kg Fasulye dağıtımı yapıldı.

Törene Göynük Kaymakamı Eyyüp GÜNGÖR ve Göynük Ziraat Odası Başkanı İdris ARMAĞAN, Tarım İl ve İlçe Müdürlüğü elemanları ve çiftçiler katılım sağladı.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet MURAT;
“Yöresel ürünlerimizin geliştirilmesi kapsamında İl Özel İdaremizin destekleri ile üreticilerimize ve üretmek isteyen vatandaşlarımıza tohumluk dağıtımlarımız devam ediyor. Bu kapsamda şöhreti İl sınırlarımızı aşmış değerlerimizden bir tanesi de şüphesiz ki Göynük Bombay fasulyesi. Yöresel değerlerimizin yarınlara taşınması adına önem arz etmekle beraber ekim alanını arttırmak sureti ile Bolu’muza da katma değeri yüksek bir gelir kaynağı olacaktır. Projemizin uygulanmasında başta valiliğimiz olmak üzere özel idaremize il genel meclisimize kurumum, şahsım ve üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum. Tohumluklarımızın üreticilerimize ve Bolu’ya hayırlı olmasını temenni eder, bereketi kazancı bol bir üretim sezonu dilerim” dedi.

Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.

YORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir