Taşkesti’de Futbol Turnuvası Düzenlenecek

Taşkesti’de Futbol Turnuvası Düzenlenecek

Mudurnu İlçemizde sporu geliştirmek, yetenek sahibi sporcular tespit etmek ve vatandaşlarımız arasında kaynaşmayı sağlamak amacı ile Taşkesti Spor Kulübü tarafından “1. Geleneksel Mudurnu Futbol Turnuvası 2019” ismi ile turnuva düzenlenecektir.

Turnuvaya katılacak takımlar Mudurnu’ya bağlı Köy, Mahalle, Kurum ve Kuruluşlardan oluşacak. Turnuvaya son başvuru tarihi 14.06.2019 Cuma günü olup, müsabakalar 16 Haziran – 13 Ağustos tarihleri arasında Taşkesti Belediyesi Futbol Kompleksinde oynanacak.

Tertip Komitesi tarafından hazırlanan “Taşkesti Spor 1 Geleneksel Futbol Turnuvası 2019” Genel Hükümler ve Katılım Şartları aşağıda belirtilmiştir.

MADDE 1 – GENEL HÜKÜMLER
1. Bu statü her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Taşkesti Spor Futbol Turnuvası” için hazırlanmıştır.
2. Turnuvaya katılacak tüm kişi ve takımlar bu statüde yazılı tüm maddeleri kabul etmiş sayılırlar.
3. Turnuvaya katılacak takımlar Mudurnu’ya bağlı Köy, Mahalle, Kurum ve Kuruluşlardan oluşacaktır.
4. Turnuva 16 Haziran 2019 – 13 Ağustos 2019 tarihleri arasında düzenlenecektir.
5. Müsabakalar Tertip komitesi tarafından belirlenecek gün ve saatlerde oynanacaktır.
6. Olumsuz hava koşulları ya da başka herhangi nedenlerle ertelenecek maçların oynanma tarihi “hiçbir takıma sorulmaksızın” tertip komitesi tarafından belirlenecektir.
7. Turnuvaya ilişkin her türlü duyuru Taşkesti Spor Facebook vb sosyal paylaşım siteleri üzerinden yayınlanacak ve tüm katılımcılara tebliğ edilmiş sayılacaktır.
8. Turnuva sonunda ilk 3 takıma ve başarılı oyunculara çeşitli ödüller verilecektir. Verilecek ödülleri belirlemeye Tertip Komitesi yetkilidir.
9:Turnuvaya katılan takım sayısı adeti doğrultusunda 2 gurup oluşturup galip gelen takım 3 puan berabere kalan takım 1 puan yenilen takım 0 puan .olarak değerlendirilecektir.
10:turnuvada oluşturulan 2 gurubun 1.2. olan takımlar diğer gurup 1.2. si ile çapraz eşleşme ile yarı final ve final şeklinde oynanacaktır .final ve yarı finalde berabere biten müsabakalar uzatma oynatılmadan direk penaltı atışları ile galip gelen takım belirlenecektir.

MADDE 2 – KATILIM ŞARTLARI
1. Turnuvaya 2018-2019 sezonunda tff lisansı çıkartmış en fazla 4 futbolcu oynatabilecek. 4 futbolcudan fazla oynattığı tespit edilen takımlar hükmen 3-0 mağlup sayılacaklardır. (16-18 yaş aralığındaki sporcular veli izni ile turnuvada yer alabilir. Tamamı bu yaş aralığında olan sporcuların oluşturduğu takımlar turnuvaya dahil edilmeyecektir)
2. Takımlar en az 10 en fazla 13 kişiden oluşacaktır.
3. Katılım belgesinin tesliminden sonra takım listelerinde değişiklik yapılamaz.
4. Takımlara siyasi mesaj içeren, küfürlü, pornografik, hukuka ve ahlaka aykırı, kişi veya kurumları rencide edici vb. isimler ile “TAŞKESTİ SPOR ” ismi konulamaz. Tertip komitesinin uygun bulmadığı takım isimleri değiştirilir, aksi halde o takım turnuvada yer alamaz.
5. Başvuru Yeri:
TAŞKESTİ SPOR TAŞKESTİ BELEDİYE BİNASI KAT 1 NO 1
İRTİBAT TAŞKESTİ : Faruk ÇAVUŞOĞLU 0534 676 27 03
İRTİBAT MUDURNU : Hüseyin YAĞIN 0543 695 15 03 – ÜMİT AYATA :0532 301 53 89
6. Son Başvuru Tarihi: 14/06/2019
7. Başvuru Ücreti: Her Takım İçin 300 (ÜÇYÜZ TL) dır.
8. Gerekli Belgeler :
a. Nüfus Cüzdan Fotokopisi
b. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet fotoğraf (Biometrik olmayacak)
d. Sağlık Raporu (SAĞLIK OCAĞINDAN ALINABİLİR )

MADDE 3 – KAYIT
1. TAŞKESTİ SPOR Futbol Turnuvasına katılım yapmak isteyen takımlar bir Takım Sorumlusu belirler
2. Takım sorumluları oluşturmuş oldukları listeyi Turnuva Tertip Komitesi’ne iletmeleri zorunludur
3. Müsabakalara katılacak tüm kişiler Özel veya Devlet Hastanelerinden, Aile Hekimliklerinden, Hükümet Tabipliğinden veya Kamu Kuruluşlarının resmi doktorlarından sağlık raporu almak ve Futbol oynamasında engel bir sağlık problemi olmadığını yazılı beyan etmek zorundadır
4. Turnuvaya katılacak kişiler sadece bir takımın listesinde yer alabilir. Kişiler lig süresince turnuvaya ilk katıldıkları takımdan başka bir takımın listesinde yazılamaz. Aksi takdirde kişilerin sonradan yer aldıkları takım ihraç edilir ve ihraç tarihinden sonraki müsabakalarda 3-0 Hükmen mağlup sayılır. Ayrıca sporcu da turnuvadan ihraç edilir ve bundan sonra düzenlenecek turnuvalarda yer alamaz.

MADDE 4 –MÜSABAKA SİSTEMİ
1. Tertip Komitesi maçların sistemini, turnuvaya katılım sayısına göre belirler.
2. Gerek görülmesi halinde grup müsabakaları yapılabilir. Grup müsabakalarında 2 takım arasında puan eşitliği olduğu takdirde önce bu takımların kendi aralarında oynadıkları müsabakalara bakılır. Kendi aralarında oynadıkları müsabakada galip gelen takım üstün sayılır. Müsabaka beraberlikle sonuçlanmışsa üstün takımı tespit etmek için genel gol averajına bakılır. Bu durumda da eşitlik varsa kura çekimi ile gruptaki sıralama belirlenecektir
3. Grup müsabakalarında puanı eşit olan takım sayısı 3 ise; bu 3 takımın birbirleriyle oynadıkları müsabaka sonuçlarına göre yeniden puan cetveli yapılarak sıralama belirlenir. Sıralamanın belirlenmesinde genel gol averajına bakılır. Bu sıralamadan sonuç alınmaz ise puanları eşit takımlar arasında kura çekimi ile sırala yapılır.

MADDE 5 – MÜSABAKA KURALLARI
1. Takımlar; 8 as 5 yedek olmak üzere 13 Futbolcu ve 1 Teknik Direktör – 1 Yönetici olmak üzere 2 Sorumlu ile sahaya çıkacak. Bununla ilgili esame listesi maç öncesi hazırlanarak saha görevlilerine teslim edilecek. Belirtilen kişiler haricinde hiç kimse sahaya alınmayacaktır.
2. Takımlar müsabaka saatinden en az 15 dakika önce müsabakanın oynanacağı sahada bulunmak zorundadırlar. Her müsabaka öncesinde takım sorunluları müsabaka esame listesini doldurarak imzalamak ve oyuncuların kimliklerini Saha komiserine vermek zorundadır.
3. Müsabakalar 30’er dakikalık iki devre halinde oynanır. Devre arası 5 dakikadır
4. Takımlar kaleci değişikliği de dahil olmak üzere en fazla 5 (Beş) oyuncu değiştirme hakkına sahiptir. Müsabakada değiştirilen oyuncular tekrar oyuna dahil olamaz. Buna uymayan takımlar (3-0) hükmen mağlup sayılacaktır.
6. Takımlar müsabakalara kolye, saat, yüzük gibi oyuncu sağlığını etkileyebilecek aksesuarlarla çıkamaz.
7. Oyuncular müsabakaları plastik dişli, halı saha ayakkabısı ya da spor ayakkabı ile oynayabilir.
8. Müsabakalarda seri sarı kart uygulaması yoktur. Aynı maçta çift sarı karttan kırmızı kart gören oyuncu 1 (Bir) Maç ceza alacaktır.direk kırmızı gören oyuncu 2 maç men cezalı olacaktır.
9. Disiplin ihlalleri ile ilgili olarak karar vermeye tertip komitesi yetkilidir. Tertip komitesi ihlali gerçekleştiren takıma uyarı, kınama, hükmen mağlubiyet ve turnuvadan ihraç gibi kararlar verebilir. Ayrıca tertip komitesi oyuncularla ilgili olarak eylemin ağırlığına göre bir veya daha fazla müsabakadan men cezası verebilir.
12. Tertip Komitesinin verdiği kararlar nihaidir.

MADDE 6 – DİĞER HÜKÜMLER
1. Müsabakalarda Ofsayt kuralları uygulanmayacaktır.
2. Geri pas kuralı uygulanacaktır. (Geri pas kuralında kaleci, takım arkadaşından gelen topu eline alamayacaktır.)
3. Aut atışlarını kullanmak zorunludur. Direk yapılan aut atışında hiç kimseye değmeden kaleye giren top gol sayılmaz.
4. Maçı yöneten hakemin sakatlanması veya kendisinin devam etmek istememesi gibi hallerde tertip komitesi hakemi maçın herhangi bir bölümünde değiştirmeye yetkilidir.
5. Turnuvanın hiçbir aşamasında transfer yapılmayacak olup Takımlar başvuru esnasında oluşan kadrolarıyla turnuva sonuna kadar devam etmek zorundadır.
6. Müsabakalarda kavga, küfür, hakaret vb olaylar olması durumunda, olayın büyüklüğüne göre Takıma, Oyunculara ve Taraftarlara tamamına veya ayrı ayrı olmak üzere ceza vermeye tertip komitesi yetkilidir. Cezalar bu turnuvadan ya da ileri zamanlarda düzenlenecek turnuvalardan men edilmek suretiyle süreli veya süresiz verilebilir.
7. Her listede bir takım sorumlusu olacaktır. Takım sorumlusu turnuva süresince takımından (Çıkabilecek tüm olaylar da dahil olmak üzere) sorumlu tek yetkili kişi olacaktır.
8. Yapılacak itirazlar sadece Takım Sorumlusu tarafından yapılacak ve en geç maç bitiminden itibaren 24 saat içerisinde yazılı şekilde tertip komitesine ulaştırılacaktır. Bunun haricinde yapılacak hiçbir itiraz değerlendirmeye alınmayacaktır.
9. Turnuva da iddası kalmadığı nedeniyle son maçlarına çıkmayan takımlara (takım oyuncuları ile birlikte) 1 (Bir) yıl turnuvadan men cezası verilecek bir sonraki düzenlenen turnuvaya katılamayacaklardır.
10. Hakemler 1 (Bir) Orta Hakem şeklinde oluşur
11. Sahada 1 (Bir) Saha Komiseri bulunur. Saha Komiserleri tertip komitesi tarafından belirlenir.
12. Bu statüde hükme bağlanmamış hususlar hakkında karar vermeye Tertip Komitesi tek yetkilidir. Tertip Komitesi alacağı kararlarda Türkiye Futbol Federasyonu talimatlarından yararlanabilir.

TERTİP KOMİTESİ
İbrahim ATLI
ÜYELER
FARUK ÖZTÜRK
FARUK ÇAVUŞOĞLU
ÖZKAN KOCAÇAVUŞ
HÜSEYİN YAĞIN
ÜMİT AYATA

YORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir