Necdet Türker Mazbatayı Aldı

Necdet Türker Mazbatayı Aldı

Belediye seçimlerini Milliyetçi Hareket Partisinin adayı olarak kazanan Necdet TÜRKER, bugün Cuma namazı sonrası meclis üyeleri ile birlikte Mudurnu İlçe Seçim Kuruluna giderek mazbatayı teslim aldı.

Mudurnu için çok çalışacaklarını belirten Başkan; Milliyetçi Hareket Partisi´nin lideri Devlet BAHÇELİ’nin sözü ile hazırlamış oldukları projeleri bir bir hayata geçireceğini seçim öncesi Mudurnulu vatandaşlar ile paylaştı.

İŞTE YENİ BAŞKANIMIZIN MUDURNU PROJELERİ

1. Sit alanına uygun kapalı pazar yeri ve zemininde otopark projesi yapılacaktır.

2. Alo Belediye whatsapp hattı. Vatandaşımızın sorunlarını görüntülü, sesli ve mesaj yoluyla iletebilecek. İstek ve taleplerinin sonucu geri bildirilecek.

3. Kültür varlıklarımızın restorasyonu için kültür ve turizm bakanlığından destek alınacak.

4. Restorasyonu yapılan kültür varlıklarımızın profesyonel aydınlatılması yapılacak.

5. Mezarlık hizmetleri birimi oluşturulacak. Vatandaşlarımızın bu zor günlerinde yanında bulunacağız. Cenaze sahibinin defin yerini gösterme haricinde hiçbir işle uğraştırmayacağız.

6. Belediye iş yerleri için ekonomik kriz ve enflasyonla mücadele dikkate alınarak, iş yeri kiralarında, piyasa şartlarına göre iyileştirme yapılacaktır.

7. Su hayattır. Su fiyatlarında iyileştirme yapılacaktır.

8. Mevcut tuvaletler modern ve temiz bir hale getirilecektir.

9. Şeyh-ül Ümran Vakfı ve Belediyemiz ortaklaşa Şeyh-ül ümran mesire alanı peyzaj düzenlemesi yapılacak. Kültür bakanlığından destek istenecek.

10. CAMİLER IŞIL IŞIL Camilerimizin temiz ve bakımlı olmasının yanı sıra sahip olduğu mimari güzellikleri yansıtacak şekilde ışıklandırılması ve düzenlenmesine tabi tutularak kentsel estetiğe katkı sağlanacaktır.

11. İŞTE İŞ PROJESİ (İSTİHDAM) Yerel yönetim anlayışımızın kimsenin kimseye muhtaç olmamasını temin etmektedir. İş adamları organze sanayi bölgeleri ve ilgili odalarla görüşülerek ilçemize yatırımcı çekmek ilk hedefimiz olacaktır.

12. İlçemizde yaşayan bayanlarımızın günlerden başka sosyal etkinliği yok. Sosyal hayata katkı açısından cep sinema, müzik geceleri, birikme geceleri düzenleyeceğiz.

13. Yeni inşa edilecek binalarda ve sosyal donatılarda kentin ruhuna uygun yapı tiplerini kullanmaya özen gösterilecektir.

14. Babas kaplıcaları altındaki mağaraların çevre düzenlemesi yapılacak. ( merdiven, aydınlatma, yeşil alan) mağaranın karşısında oluşan turkuaz gölet büyütülerek alt kısmı kademeli şelale oluşturulacaktır.

15. Yönetimi devir alınan belediyelerde kamu yönetiminde devamlılığın esası ilkesinden hareketle, iyi uygulamaların sürdürülmesi ve faydalı projelerin tamamlanması.

16. Dünya vizyonumuz olan Unesco ve Cittaslow desteğimiz devam edecek. Unesco geçici listede olan ahi kenti Mudurnu’muz için asıl listeye dahil olmak için tam destek verilecek.

17. Mevcut babas kaplıcamız restore edilip modern bir hale getirilecektir. ( Buhar odası, tuz odası, sauna, açık havuz, lokanta, çay salonu, lokanta, dinlenme odaları.)

18. Üretici ile pazarı buluşturan Belediye Üretimin desteklenmesinin yanı sıra, üretilen hizmet ve ürünlerin kolayca pazar bulunması, üreticinin üretime daha çok yönlendirilmesi yoluyla istihdamın ve yeni üretimin teknolojilerinin desteklenmesi ” üretici ve pazar ” birleştirme anlayışı oluşturulmalıdır.

19. MARKALAŞMAK İlçe tarım müdürlüğü ile iletişime geçip yöremizde ekime uygun bitkileri tespit edip, bunun üzerinde yoğunlaşarak yöreye uygun kolonya, lokum vb üretimine katkı vermeli. ( Örn: Kızılcık lokumu, kızılcık kolonyası vs)

20. İlçe merkezinde okuyan öğrencilerimizin servis işini yeni öğretim yılında Belediyemiz organize edecektir.

21. İlçemize doğal gaz alımı için bakanlık düzeyinde görüşmeler yapılacaktır.

22. Yerel müzisyen ve sanatçılarımıza gerekli destekler verilecek.

23. Mudurnu Spor futbol takımını eski günlerine getirmek için gerekli çalışmalar yapılacaktır.

24. Eğitime gerekli destekler verilecek, kurslar açılacak. Geleceği eğitim sistemi robotik ve kodlama eğitimi, çocuklara matematik, bilim problem çözme, takım çalışması, el becerisi geliştirme, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha çok alanda beceri kazandıracak.

25. Spor gerekli destekler verilecek. Fitness salonu açılacak. Basketbol sahaları kurulacak.

26. Babas termal suyunu ilçemize getirip konaklarımızın kullanımına sunacağız.

27. Abant kalabalığının ilçemiz ekonomisine kazandırmak için çalışmalar yapacağız.

Yeni görevinde Necdet Türker Başkanımıza başarılar diliyoruz.

YORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir