Mudurnuya Nasıl Gelinir

OTOBÜS FİRMALARININ TELEFONLARI

Şirin Mudurnu Seyahat
Mudurnu Yazıhane (0374) 421 3930
Bolu Yazıhane (0374) 215 6859

Han Tur Seyahat
Nallıhan Yazıhane(0312) 785 2499

Karadeniz’in en güzel yerlerinden biri olan Mudurnu ilçemiz, tarih kokan daracık sokakları ve tarihi evleri, yemyeşil bitki dokusu, kaplıcaları,ve kalesiyle, gerçekten görülmeye değer yerlerden biri…

İSTANBULDAN MUDURNUYA GELİŞ

Mudurnu İlçemize gelmek için İstanbul ‘dan yola çıkanlar, E-5 karayolu ya da TEM otobanını kullanarak, Bolu Dağı’na kadar rahat bir yolculuk yapabilirler. Çift şeritli otobanda araç sürmek de keyifli… Bir zamanlar azap yolu olan Bolu Dağı geçişi ise, şimdilerde keyif yolu oldu. Çift şerit gidiş geliş yol,sürücüleri yormuyor. ( Bolu dağını tırmanmak istemeyenler Bolu Dağı tünelini kullanarak Düzce ilinden Bolu iline Tünel vasıtası ile 3 dakika gibi kısa bir sürede geçiş gerçekleştirebilirler )

Bolu Dağı’nı iner inmez Gökdemirler tesislerinin bulunduğu ve tekrar otoban başlangıcının olduğu Abant kavşağından Abant istikametine gidersiniz.

Abant yoldan 15km dir. Abant girişi ücretlidir.Mudurnu’ya direkt geçiş yapacağınızı belirtirseniz ücret ödemesiniz.

Abant Mudurnu arası ise 17km dir.Mudurnuya girişte sizi Mudurnu Tavukçuluk önündeki Mudurnu sembolü Dev bir Tavuk heykeli karşılar. Sonra da ilçe merkezine ulaşırsınız. Girişte Mudurnu mimarisine uygun yapılmış Yarışkaşı Hotelini göreceksiniz.

Mudurnu’ya İstanbul’dan gelenler için Adapazarı(SAKARYA) otobanında Akyazı sapağından Akyazı,Kuzuluk,Dokurcun ve Taşkesti’ yi geçerek Mudurnu’ya ulaşabilirsiniz. Dokurcun ile Taşkesti arasındaki yoldaki keskin virajlara dikkat edin. Bu yol bozuk olduğundan diğer yolu tercih edebilirsiniz.Fakat bu yolu güvenli geçmeniz için hızdan kaçınınız.

Bu yolun size getirisi ise, yol güzergahında bulunan ormanlık geçiş ve yeşille çevreli güzel manzaralar görmenizdir.Bu yolu kullanmanızın bir sebebi ise Karamurat Gölünü görmeniz olacaktır.

OTOBÜS
Kendi aracınız yoksa, İstanbul ve diğer büyük şehirlerden, KAMİL KOÇ, DÜZCE SEYAHAT, METRO TURİZM gibi şirketleri başta olmak üzere, Bolu’ya giden otobüsleri kullanabilirsiniz. Bolu’ ya geldiğinizde Terminalden , Mudurnu’ya her yarım saatte otobüs seferleriyle Mudurnu’ya ulaşabilirsiniz.

ANKARADAN MUDURNUYA GELİŞ

Mudurnu İlçemize Ankara üzerinden gelecekler ise en yakın yol olan Beypazarı, Çayırhan ve Nallıhan yolunu kullanarak ilçemize ulaşabilirler. Özel araçları olmadan gelen misafirlerimiz bu yolu kullanırlar ise en geç Nallıhan ilçesine saat 13.00 gibi ulaşmaları gerekli, Nallıhan ilçesinden günde Mudurnu ilçemize 2 sefer toplu taşıma aracı hareket eder. Biri sabah saat 7.30 gibi diğeri ise 14.00 gibi Nallıhan dan hareket eder.

MUDURNU İLÇEMİZİN ŞEHİRLERE UZAKLIK MESAFELERİ

İstanbul-Akyazı-Mudurnu: 231 km

İstanbul-Bolu-Mudurnu: 296 km

Ankara-Nallıhan-Mudurnu: 200 km

Ankara-Bolu-Mudurnu: 244 km

Abant-Mudurnu: 18km

Bolu-Mudurnu: 52km

Mudurnu-Kuzuluk: 56 km

Mudurnu-Adapazarı (Sakarya): 92 km

Mudurnu-Akyazı: 62 km

YORUM

“Mudurnuya Nasıl Gelinir” için 3 yorum

  1. Gürhan Destan dedi ki:

    Mudurnu Adapazarı sefer saatleri nedir?

  2. Mustafa dedi ki:

    Mudurnuya gitmek için illa boluyamı gitmem gerekiyor istanbuldan mudurnuya otobüsle gideceğim faklı bir güzergah varmıdir teşekkürler

  3. hüseyin murat dedi ki:

    bildiğim kadarıyla sakarya otogar 1.kattan küçük otobüs,minibüsler var taşkesti tarafından mudurnu’ya giden.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir