Mudurnu Pazarı Tekrar Cumartesi Günümü Kurulacak ?

Mudurnu Pazarı Tekrar Cumartesi Günümü Kurulacak ?

Mudurnu ilçesinde kurulan Halk pazarının günün nün Cumartesi den Perşembe ye alınmasına tepki gösteren Mudurnu Esnaf odası başkanlığı Esnaf tan pazarın yeniden eski gününe çevrilmesi için imza kampanyası başlattı.

150 İMZA TOPLANDI
Mudurnu ilçesinde Esnaflardan 150 civarında imza toplayan Mudurnu Esnaf odası imzaları Mudurnu Belediyesine vermeye hazırlanıyor.

BAZI ESNAF İMZA VERMEDİ
Mudurnu ilçesinde Esnaflık yapan bazı Esnaflar bizim için gün fark etmiyor, Perşembe de olsa Cumarteside olsa bizim için değişen bir şey yok diyerek imza atmadı.

KÖYLÜ KADINLAR ŞİKAYETÇİ
Cumartesi günleri Mudurnu Köylü pazarında tezgah açan ve köy ürünleri getirip satarak evlerine destekçi olan üretici kadınlar , Pazarın perşembe ye alınmasına tepki göstererek bizler yeniden pazarın Cumartesi gününe alınmasını istiyoruz, ürünlerimizi satamıyoruz dediler.

İlerleyen günlerde pazar Perşembe günü kurulmaya devam edecek mi, yoksa tekrar eski gününe mi alınacak bekleyip hep beraber göreceğiz.

Kaynak: Mudurnu Haber

YORUM

“Mudurnu Pazarı Tekrar Cumartesi Günümü Kurulacak ?” için 2 yorum

 1. Rasim dedi ki:

  Halk Pazarı daha öncede perşembe gününe alınmıştı fakat olmadı. Daha önce denenip olmayan bir şeyin üzerine neden bu kadar gidiliyor anlam veremiyorum.

 2. Sivri dil dedi ki:

  Biz köylüler den çok rahatsız oluyor
  Şehelliler koyun tezek kümes kokusundan
  Hem gelen turistler hemide onla
  Arttık başkan kumandan milli müdürü rahat
  İdele kendileri gallannan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir