İzzet Baysal 1. Ankara Şükran Gecesi 2 Haziranda

İzzet Baysal 1. Ankara Şükran Gecesi 2 Haziranda

Bolunun Mimarı Merhum İş Adamı İzzet Baysal’a Şükranlarını sunmak üzere Ankara da yaşayan Boluluların düzenlediği “İzzet Baysal 1. Ankara Şükran Gecesi” etkinliği 2 Haziran Perşembe günü Saat: 19.30 da Altındağ Gülpınar Mahallesi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.
Sıladan uzak gurbet ellerde yaşayan Bolulular Bolu’nun Mimarı Merhum İzzet Baysalı unutmadı ve unutmayacak. Ankara Bolu Dernekleri Federasyonu ile Mengen Dernekleri Federasyonu organizasyonunda “İzzet Baysal 1. Ankara Şükran Gecesi” etkinliği 2 Haziran Perşembe günü Saat: 19.30 da Altındağ Gülpınar Mahallesi Altındağ Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.
“Eserlerinle Büyüdük, Eserlerinle Gelişiyoruz” diyen Bolulular, Merhum İş Adamı Hayırsever Bolunun Mimarı İzzet Baysal’ın aramızdan ayrılışının 16. yılında Unutmadık, Unutmayacağız diyerek, yaklaşık Bolulu 42 Sivil Toplum Kuruluşunun katıldığı organizasyonda İzzet Baysal ve Vakfına şükranlarını iletecekler.
Ankara Bolu Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Bilgin ile Mengen Dernekleri Federasyonu Başkanı Aydın Özmenli yaptıkları ortak açıklamada; “Bolumuza Üniversite, Okullar, Sosyal Tesisler, Hastaneler ile 140 dan fazla eser kazandıran Merhum İş Adamı Hayırsever İzzet Baysal ve Vakfına Şükranlarımızı iletmenin zamanı. Ankara da Bolulu olduğumuzu ve değerli büyüğümüzü Unutmadığımızı daha gür olarak hissettirelim. Gecemizde; Merhum İzzet Baysal’ı anlamaya ve anlatmaya çalışırken, Bolu Belediyesi THM Korusu Bolumuzun Yöresel Türkülerini seslendirip, Köroğlu Halk Oyunları ekibi de yöresel oyunları sergileyecek. Bolulu Sanatçımız Ramazan Çelik de sahne alarak konser verecek. Gecemize tüm Boluluları, İzzet Baysal sevenlerini ve Ramazan Çelik hayranlarını davet ediyoruz” dediler.
İzzet Baysal 1. Ankara Şükran Gecesi
Tarih: 2 Haziran 2016 Perşembe Saat: 19.30
Yer: Altındağ Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi
Adres: Gülpınar Mahallesi 166. Cadde (Eski 2. Cadde) No: 68 Altındağ / ANKARA
Ulaşım: 446 Nolu Solfasol EGO Otobüsüne; Sıhhıye, Necatibey ve Ulus Maliye ile Dışkapı Babaharman Parkı Duraklarından binip, Son Durak da inilecek. Dolmuşa ise, Hacı Bayram Cami Altındaki Bentderesi Dolmuş Duraklarından Solfasol Dolmuşuna binilip, Son Durak da inilecek.

YORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir