İnsan Hayatı Bu Kadar Ucuz Değil !

İnsan Hayatı Bu Kadar Ucuz Değil !

İlçe nüfusunun neredeyse yarısının yaşadığı 3. etap toki konutlarında bulunan asansörlere, ilgili Bakanlık tarafından yetkilendirilen A tipi muayene kuruluşunun yaptığı muayene sonucu kırmızı etiketler yapıştırılmış.

Yapıştırılan Bu Kırmızı Etiket Nedir ? Hiç Araştırdınız mı ?

Uzman kontrol mühendisleri tarafından yapılan test ve denetimler sonrasında, can ve mal güvenliğiniz için yüksek risk taşıyan ve en kısa sürede giderilmesi gereken uygunsuzlukların tespit edildiği güvensiz asansörlere iliştirilen etikettir.

Kırmızı etiketli asansörlerin en kısa zamanda bina yöneticileri tarafından tadilattan geçirilmesi ve bu sırada da kesinlikle kullanılmaması gerekir. Eğer, bina yöneticiniz buna uymuyorsa vatandaş olarak birbirinizi uyarın. Yine sorun devam ediyorsa Belediyeye ya da Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürlüklerine şikayetlerinizi iletin. Sanayi İl Müdürlükleri bu duruma hemen müdahale ediyor ve Belediye ekipleri tarafından asansörlerin mühürlenmesi gerekiyor.

Önümüz Ramazan Bayramı bir çok kişinin akrabası, misafiri ve ziyaretçisi gelecek. Özellikle çocukların dikkatini çeken asansörler bu şekilde kullanılmaya devam ediliyor ve istenmeyen olaylar yaşanabilir.. Bizden Uyarması..

Asansörün ne kadar tehlikeli olduğunu izleyin ( VİDEO )

Kapı sensörleri bile çalışmıyor ve çoluk çocuk sıkışabilir.

Kaynak: Asansör Yönetmeliği Buradan Ulaşabilirsiniz

YORUM

“İnsan Hayatı Bu Kadar Ucuz Değil !” için 3 yorum

 1. Osman yaldiz dedi ki:

  Bahsedilen bu asansorler kullanima uyhun olamdigi icin kirmizi etiket akmamistir 04 05 2018 tarihli resmi gazetede yayinlanan tam yuk yesti yapilmadigi icin biule bi karar berildi gereken bilgiyi bolu yse den ogrenebilirsiniz kullani la ilgili bi tehlike olsa zaten nelediyede bizde kullanimina izin vermeyiz bi haber yaomadan dogrulugunu arastirinuz asansor yonetmeligini yayinlamissinz ama sizde okumamissniz tamirat suresi 30 gun degil 60 gun dur yonetmeligi okumanz8 tavsiye

  1. Mudurnu Haber dedi ki:

   Sevgili Osman Yaldız haberi yayından 2 günlüğüne kaldırdım.. Kayıtlı mail adresine mail attım fakat cevap yazmadınız.. Haberi tekrar aktif hale getirmek zorunda kaldım.
   Mail:
   Merhaba. Haberin doğruluğunu madem yanlış diyorsunuz o halde kaldırıyorum. Geçen akşam çalışmayan kapı sensörü yüzünden 2,5 yaşındaki çocuğum kapıya sıkışıyordu.. Bundan ala tehlike mi olur.. Dalgamı geçiyorsunuz..!? Daha önce de yaklaşık 5 6 defa sizlere asansör arızalı diye mesaj da attım bir çok kez aradım, hatta ofise gelip söyledim. Bu asansörler neden bu kadar sorunlu ?? 2 kez üst üste kırmızı etiket yapıştırılmış ve etiket üzerinde kullanıma uygun değil (tehlikeli) yazıyor. Üstelik etikette 30 gün yazıyor yasada 60 yazıyorsa etiketler mi yanlış yönetmelik mi ? Yönetmelikte : Kırmızı renkli bilgi etiketi iliştirilen ve güvensiz olarak tanımlanan asansörün kullanımına bina sorumlusu tarafından izin verilmez. Bu asansörün en fazla altmış gün içerisinde güvenli hale getirilmesi bina sorumlusunca sağlanır. Neden asansörler kullanıma açık ???

   Cevabınızı bekliyorum.

 2. Asmak Asansör dedi ki:

  Sayın Osman Yaldız, biz Tekirdağ’da çalışan asansörcüler olarak konuşuyoruz, Mudurnu Gündem’in bahsettiği konuya katılıyoruz. Heryerde araştırınız, asansör kırmızı etiket almış. Bizim eskiden monte ettiğimiz Tekirdağ Fatih Anadolu Lisesi’nin asansörü kırmızıydı. Tamir ettik, mavi oldu ama arıza bitmedi. En son Cuma günü yine bozuldu, biz tamir ettik. Asansör zaten montajını biz yaptık o okulun. Bizce o asansörler tamir edilmişse mavi almıştır. Bizim müdür yardımcımızın yaşadığı (Mehmet Varlı) İlkent Sitesi’nin asansörleri yenilendiği zaman etiketleri (Siteler Marka) kırmızıydı ama o marka tamir etti ve mavi oldu. Ama son zamanlardır o firma gelmiyor ve ilk monte eden Batunay Asansör geliyor. O asansörde (E Blok) Cumartesi bozuldu ve Batunay tamir etti. Bizce o asansörün firması bulunup aransın yada etiket maviyse sorun yoktur. Asmak Asansör Tekirdağ, saygıyla sunar. Bizde asansörcüler olarak etiket tamiri (mavi, yeşil) ve revizyon (yenileme) yaparız. Telefon numarası: 0282 260 48 23. Servis: 0533 433 80 06 Bu telefon numaraları arayın, yardımcı olalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir