İlçelerdeki İtfaiye Personellerini Eğitecek

İlçelerdeki İtfaiye Personellerini Eğitecek

Bolu İtfaiyesinden eğitim desteği

 

Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, İlçelerde bulunan itfaiye personelini eğitecek.

 

İl genelinde hizmet veren İtfaiye teşkilatlarının durum değerlendirme toplantısı Bolu Valisi Aydun Baruş başkanlığında yapıldı.

 

Bolu Valiliği Abant toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanları katıldı. Bolu Merkez ve ilçelerde İtfaiye Müdürlükleri’nin personel eğitimi araç ve donanımları ile ilgili değerlendirme yapıldı. Toplantıda Belediye Başkanları kendi hizmet alanlarında yaşadıklarını sıkıntıları aktardılar.

 

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz burada konuşmada Bolu Belediyesi İtfaiye Teşkilatı’nın çok güçlü bir yapıya sahip olduğunu belirterek; “ İtfaiye teşkilatımız çok sistemli bir şekilde görevini sorunsuz yerine getiriyor. Bu teşkilat başında Müdür veya Başkan olmadan yürüyen bir yapı haline geldi” diye konuştu.

 

Türkiye’nin en güçlü İtfaiye teşkilatı olan Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü araç, gereç ve donanım bakımından güçlü olmasının yanı sıra, kaza kırım, su altı arama ve dağcılık gibi bir çok konuda eğitimli personele sahip olması sebebiyle, ilçelerde bulunan itfaiye müdürlüğü ekiplerine eğitim vermeye başlayacak.

YORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir