Evler de Sıcak Gönüller de

Evler de Sıcak Gönüller de

TOKİ’nin özgün uygulama projelerinden biri olan Bolu Mudurnu’daki 496 konutluk yaşam alanı, sert geçen kış aylarında sakinlerine sıcak ve keyifli bir yaşam sunuyor.

EVİMİZDE KULLANILAN MALZEMELER KALİTELİ
Mudurnu 3’üncü Etap’taki TOKİ konutlarına kısa süre önce taşınan Kırmızıöz ailesi, her yeni eve taşınan aile gibi bazı zorluklar yaşadıklarını ama sorunların hızlıca çözüldüğünü belirtiyor. Hatice Kırmızıöz, eski evlerinin sobalı olduğunu ve ısınmada çok zorlandıklarını söylüyor. Kırmızıöz, “Sobalı evden sonra burada oldukça rahat ettik. Her odada soba yakma
şansımız yoktu. Şimdi çocuklar kendi odalarında hem ödevlerini yapıyor hem oyun oynuyorlar” diyor. Site içinde çok sayıda çocuk parkının da olduğunu söyleyen Hatice Hanım, çocukların dilediklerinde dışarı çıkıp oynayabilmesinden dolayı memnun olduklarını belirtiyor. İbrahim Kırmızöz ise, önceki evlerinde pek çok sorunla uğraştıklarını belirterek, “Şimdiki evimizde kullanılan malzemeler oldukça kaliteli. İnsanın kendi evi olması tarifsiz bir duyguymuş” diye konuşuyor.

YILLARDIR OTURDUĞUM MAHALLEDE GİBİYİM
58 yaşındaki Kadriye Aztekin, ilk defa bu sene odun ve kömüre dokunmadan kış geçirdiklerini ve bunun büyük bir kolaylık olduğunu söylüyor. Sitede, tanıdıklarının da oturduğunu belirten Aztekin, şöyle devam ediyor: “Yıllardır oturduğum mahallede gibiyim. Komşuluk iliş- kileri de her geçen gün sağlamlaşıyor. Burada yaşamaktan çok mutluyuz.” Kadriye Hanım’ın eşi Recep Bey, kiradan kurtulup kendi evlerine yerleşmelerinin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ediyor ve ekliyor: “Her akşam evimin kapısından içeri girdiğimde şükrediyorum. Bu imkânlar sunulmasa emekli maaşıyla bir ev sahibi olabilmek mümkün değildi.

BURADA YAŞAMAK HER HALİYLE BÜYÜK KEYİF
Onur Can, Mudurnu 3’üncü Etap’taki TOKİ konutlarında yaşayan komşularının da kendisi gibi yeni taşındığını ama herkesin birbirine çok yardımcı olduğunu söylüyor. Site yönetiminden oldukça memnun olduğunu belirten Onur Can, “Çöplerimiz toplanıyor, evimiz sıcak” diye konuşuyor. Burada yaşamanın zaman geçtikçe daha da keyifli olacağını söyleyen Can, “Evler çok konforlu ve yörenin mimari dokusuna uygun olması da çok güzel. Buranın, bahar ayları geldiğinde çok daha güzel bir site olacağına inanıyorum” diyor. Önceki evlerinde aracını yol kenarına park etmek zorunda kaldığını söyleyen Onur Can şöyle konuşuyor: “Şimdi evimizin önünde otoparkımız var. Çocuklar için oyun alanları var. Her haliyle burada yaşamak büyük keyif.”

KALORİFERLİ EVDE RAHAT ETTİK
Kira öder gibi kendi evlerinin taksitlerini ödediklerini belirten Ertan Yamaner, “Daha önce sobalı bir evde oturuyorduk. Sobalı evin de keyifli tarafları var; ama yaşadığımız coğrafyada kış mevsimi biraz sert geçiyor. Kaloriferli evde gerçekten rahat ettik” diyor. Yamaner’in eşi Seda Yamaner, önceki evlerinde ısınma sorunu yaşadıklarını ve kızları Belinay’ın hasta olmasından çok endişelendiklerini söylüyor ve şunları ekliyor: “Çok şükür artık kafamız rahat, ısınma sorunu yaşamıyoruz. Bize sunulan imkânlardan çok memnunuz. Ayrıca, tüm komşularımız daha önceden tanıdığımız insanlar. Bu nedenle çok şanslıyız.”

SORUNLAR, KARŞILIKLI ANLAYIŞLA ÇÖZÜME ULAŞIYOR
Site Müdürü Yılmaz Kahraman, 55 dönüm üzerine kurulu 25 Blok ve 496 konuttan oluşan Mudurnu 3. Etap Toplu Konutları’nda; yerleşim bölgesinin güvenliği, çevre temizliği, yeşil alanların bakımı, ortak kullanım alanlarının temizliği, su hidrofor ve depolarının bakımı, işletme bütçesi, site yönetim personelinin sevk ve idaresi gibi her türlü hizmet işlerini yürüttüklerini belirtiyor. Bir teknik personel ve 8 blok görevlisiyle hizmet verdiklerini söyleyen Kahraman, site sakinlerini bilgilendirme ve yönlendirme gibi görevleri de yerine getirdiklerini ifade ediyor. Yılmaz Kahraman, siteyle ilgili şu bilgileri veriyor: “Sitemiz kent merkezine uzak sayılmayacak bir konumda. Sitemizde, Mudurnu Belediyesi’ne ait olan içerisinde çok amaçlı salonları ve derslikleri bulunan bir kültür merkezi ve bir iş merkezi bulunuyor. Siteye çok yakın bir konumda camimiz mevcut. Bunun yanında, yedi noktada çocuk parkı ve basketbol sahamız da var.” Site sakinlerinin oldukça sıcak ve yardımsever olduğunu söyleyen Kahraman, “Böylece, konutlarda veya bağımsız bölümlerde sorun olsa bile karşılıklı anlayışla çözüme ulaşmak çok daha kolay oluyor” diyor.

Kaynak: Tokihaber.com.tr

YORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir