Cittaslow Göynükden Mudurnuya Turist Yağıyor

Cittaslow Göynükden Mudurnuya Turist Yağıyor

Mudurnu ilçemiz ” SAKİN ŞEHİRLER ” listesine girme hayali ile Turist beklerken Komşu ilçemiz Göynük Dünya Sakin Şehirler listesinde yerini aldı.

Şubat 2017 de Dünya Sakin şehirler listesinde yerini alan GÖYNÜK ilçesi bir anda Türkiye basınında gündem oldu.

Sahip olduğu doğal güzelliklerini, kendine has kent dokusunu, tarihi ve kültürel mirasını koruyarak sürdürebilir kılan Bolu’nun Göynük ilçesi en sakin şehir seçildi. Türkiye’den 11 şehrin üye olduğu Uluslararası Cittaslow (Sakin Şehirler) Birliği’ne üyeliği resmileşen Göynük evrensel eleme kriterlerini, halkının da desteğiyle başarılı şekilde yerine getirdi. Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan “Uluslararası Cittaslow Birliği’ne üye olmak, Cittaslow olmak bizim için çok anlamlı ve önemli” dedi.
2014 yılında Uluslararası Cittaslow Birliği’nin Türkiye Koordinatörü Seferihisar Belediyesi’ne üyelik başvurusunda bulunan Göynük Belediyesi, üyelik kriterlerini yerine getirerek Cittaslow Birliği’ne üyeliği kabul edildi.

Göynük Belediye Başkanı ve İpek Yolu Belediyeler Birliği (İPEKBİR) Başkanı Kemal Kazan Cittaslow Birliği’nde yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bugünden itibaren Cittaslow olan Göynük’ün de dünyadaki güzel örneklerinden biri olacağına inanıyorum” dedi.

“Destek veren herkese teşekkür ediyorum”
Belediye Başkanı Kazan, “Hayatı keyif alarak yaşamak için Cittaslow felsefesi çok önemli. Kentimizin Cittaslow yani sakin kent seçilmesinden gurur ve onur duyuyoruz. Bu anlamlı yolculukta Göynük’e destek veren Cittaslow olmamıza katkıda bulunan herkese gönülden şükranlarımı sunarım. Bu arada ülkemizde ilk Cittaslow olma özelliğini taşıyan Seferihisar’a da bize ve diğer ilçelere olan öncülüğünden dolayı bir kez daha teşekkür ederim” diye konuştu.

GÖYNÜK SAKİN ŞEHİRLER LİSTESİNE ALINDI, GÖYNÜK ZİYARETÇİLERİ GEÇERKEN MUDURNU İLÇESİNEDE UĞRUYOR.

Sakin şehir Listesine giren Komşu ilçemiz Göynük’ü ziyaret eden Turistler geçiş güzergahında kısada olsa Mudurnu ilçesinide ziyaret ediyor.

İlçe Pazarının Trafik problemi sebebi ile değişmesine rağmen Trafik problemi ilçede hala yaşanmaya devam ediyor. İlçeye gelen Turist kafileleri araçlarını Mudurnu Hükümet konağı önüne ayrılan bölüme park ederek ilçeyi tanımaya çalışıyor.

Kaynak:MudurnuHaber.com

YORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir