Anneler Gününüz Kutlu Olsun

Anneler Gününüz Kutlu Olsun

  • 8.05.2016 01:23
  • 2.285
  • Yaşam

Ailelerimizin temelini oluşturan, geleceğimizin şekillenmesinde ve hayata hazırlanmamızda büyük katkı sağlayan, bizlerin faydalı birer bireyler, nesiller olabilmemiz için her türlü zorluğu üstlenerek, sınırsız sevgiyle bizi yetiştirmeye çalışan annelerimizin koşulsuz ve sınırsız sevgi, hoşgörü, şefkat ve güzellikleri bir gün ile değil hayatımız boyu hatırlanmalıdır.

 

Sevginin kaynağı olan annelerimizin el üstünde tutulduğu bir dünyada, kıymetlerinin bir gün bile unutulmaması dileğiyle. Annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

 

Günlük koşuşturmanın telaşıyla anne sevgisini yeterince dile getirme imkânı bulamayanların hiç olmazsa böyle bir günde sorumluluğunu yerine getirmesi oldukça önemlidir. Peygamber Efendimizin, “Cennet annelerin ayakları altındadır” müjdesi, varlığımızın yegâne kaynağı annelere karşı nasıl bir tutum sergilememiz gerektiği adına önemli bir rehberdir. Bir diğer yönüyle de anneliğin kutsiyetinin gerçek manada en iyi izahıdır. Zira anne, bir milleti millet yapan değerleri yoğuran mukaddes bir el, toplumun ilk hücresini oluşturan ailenin de mimarıdır.

 

Ruh ve bedenen sağlıklı bireylerden geleceği parlak toplumlar tezahür eder. Bu tablonun inşa edilme süreci; annenin bilgisi, şefkati ve geleceği gören yaklaşımıyla anlam kazanır. Yok olmaya mahkum edilen milletleri küllerinden yeniden var eden kahramanlar, cefakar anaların emeğinin, alın terinin ve gözyaşının bir tezahürüdür. İnsanlığa doğru yolu gösteren kadim kitaplarda anne sevgisinin geniş yer tuttuğunu biliyoruz. Bu sevgiyi evrensel bir değer kazanan duygunun dışa vurumu olarak tanımlayabiliriz.

 

EN GÜZEL ANNELER GÜNÜ MESAJLARI

Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin. Annem olman dünyadaki en büyük şansım, iyiki varsın. Seni çok seviyorum annem.

 

Anne güllerin bezemesi, gülden deste anne, sözümde tutuklu, tarifsiz beste anne, yanar yürek, can bitkin kafeste, anne hasret bağırda, anne içimde aheste. Seni çok seviyorum anne, anneler günün kutlu olsun.

 

Gücüme güç, umuduma umut katan annem. Seni çok ama çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun!

 

Dünyada kimseyi seni sevdiğim kadar sevemem, bağlanamam. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

 

Penceresiz odamda, ışıkların en nadidesiydin. Akıl hocam, hayat danışmanımdın. Yollar ayrıldı ama kalpler asla. Seni seven yavrun anneler gününü unutmadı. İyi ki varsın annem.

 

Resimli Anneler günü mesajları Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum annem.

 

Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; annem derdim canım annem seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.

 

Biraz şans, biraz sevgi ve sabır, birer parça zaman, başarı ve memnuniyeti de eklersek malzemelere, hepsini karıştırıp senin için uzun ve dileklerinin gerçekleştiği bir “hayat pastası” yapabiliriz sanırım… Anneler günün kutlu olsun canım annem!

 

Biricik annem.. Anneler günün kutlu olsun. Her zaman senin küçük bebeğinim..

 

Anneler çiçek gibidir, onları hep mis kokulu yerlerde görebilirsin, senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Anneler günün kutlu olsun canım anam.

 

Senin kucağın, senin merhametin beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

 

Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Anneler günün kutlu olsun benim melek annem.

 

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Anneler günü kutlu olsun.

 

Anne senin yüreğin taş olsa dayanır mı, kuş olsa, çiçek olsa, gündüz olsa, kırılmaz mı? Acıdan bir sap menekşenin boynu bu kez dağlar doğursun beni anne. Sen de ılık bir yağmur ol durmadan yağ kanayan yerlerime. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

YORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir