19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!

  • 19.05.2016 02:15
  • 2.205
  • Yaşam

Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’da bağımsızlık ateşi yakmasının üzerinden 97 yıl geçti.19 Mayıs 1919, milli mücadelenin başladığı tarihtir ve Türk Milleti için önemli dönemeçlerden birisidir. Topraklarımıza göz diken emperyalistlere karşı eşsiz bir direnişin başladığı gün olan 19 Mayıs bağımsızlık ve hürriyet mücadelesinin en anlamlı sembollerindendir.

 

19 Mayıs Atatürk’ü anma, gençlik ve spor bayramıdır. Mudurnu Gündem olarak bu bayramın ışığında ulusların geleceğinin gençlerin elinde olduğuna inanıyoruz.

 

Geleceği kuracak olan gençlerimize her zaman önem veren Atatürk Cumhuriyet’i en iyi biçimde koruyup kollayacağına inandığı gençlere emanet etmiş, böylelikle de Türk gençliğine olan güvenini göstermiştir. Cumhuriyet’in yılmaz bekçileri olan gençlerimizin milli değerlerine sahip çıkacaklarını biliyoruz.

 

Türk Ulusu’nun bağımsız yaşama kararlarının bir göstergesi olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşku, onur ve gururla kutluyor, Yüce Atatürk’ü Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve gönül borcuyla anıyor, saygılarımızı sunuyoruz.

YORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir